Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży
Oddział jest ośrodkiem stażowym akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, pediatra, ordynator Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży. Ukończyła szkolenie z psychoterapii atestowane przez Zarząd sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
dr n. med. lek. Anna Pakalska-Korcala
Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholog, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyła kurs przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
lek. Natalia Chojnacka
Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyła podyplomowy kurs psychoterapii przygotowujący do egzaminu certyfikowanego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Psycholodzy i psychoterapeuci:
mgr Justyna Urbańska-Grosz
Koordynator zespołu psychologów.
Psycholog. Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Specjalista psychologii klinicznej. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, atestowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
mgr Agnieszka Gajda
Psycholog. Specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta terapii poznawczo-behawioralnej, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej
mgr Anna Jurys-Zielińska
Psycholog. Specjalista psychologii klinicznej, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie im. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie im. Mickiewicza w Poznaniu.
mgr Iwona Karbowska
Psycholog. Certyfikowany Psychoterapeuta Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
mgr Dominika Kułygin
Psycholog. Psychoterapeuta w trakcie szkolenia psychoterapii poznawczo- behawioralnej. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Terapeuta II stopnia TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach).
lek. Roman Ludkiewicz
Specjalista psychiatrii. Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Specjalista psychiatrii środowiskowej PTP. Trener psychodramy Polskiego Instytutu Psychodramy. Prowadzi psychodramę.
mgr Magdalena Mętkowska – Walewska
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, certyfikowana diagnostyka spektrum autyzmu
mgr Marianna Palider
Psycholog certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB nr 1666) – psychoterapii rekomendowanej przez European Association for Behacioural and Cognitive Therapies. Ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz czteroletnie studia podyplomowe w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). W pracy psychoterapeutycznej korzysta z technik i protokołów poznawczo-behawioralnych, ale także wykorzystuje techniki ACT i DBT oraz elementy terapii schematów.
dr n. med. Bożena Pietraszczyk-Kędziora
Specjalista psychiatrii. Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyła kurs przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi terapię rodzinną.
mgr Joanna Różycka
Psycholog. Specjalista psychologii klinicznej, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Terapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie.
prof. dr hab. n. o zdr. Emilia Sitek,
Psycholog. Specjalista psychologii klinicznej (nr PMR 0019) – neuropsycholog, superwizor psychologii klinicznej Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej (nr 031), absolwentka studiów podyplomowych Applied Neuropsychology na University of Glasgow. Ukończyła roczne szkolenie nt. Systemowe rozumienie rodziny– cz. I podstawowa, realizowane przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii im. prof. Marii Orwid. Jest w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem systemowej terapii rodzin, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU w Krakowie, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, którego kierownikiem naukowym jest prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro. Prowadzi terapię rodzinną.
mgr Joanna Staśkiewicz
Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
mgr Izabela Tobolewska
Psycholog, specjalista psychologii klinicznej, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz szkolenie w psychoterapii systemowej, indywidualnej i rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Posiada certyfikat Psychoterapeuty i doradcy systemowego wydany przez WTTS.
mgr Oktawia Urbańska
Psycholog psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
mgr Agata Wadlewska-Manaj
Psycholog, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Ukończyła szkolenie w psychoterapii i terapii rodzin w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ, atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
dr n. med. Maciej Walkiewicz
Psycholog. Specjalista psychologii klinicznej, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończył szkolenie w psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
mgr Edyta Wardzińska
Psycholog. Ukończyła Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
mgr Anna Wyszkowska
Psycholog. Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Aplikant superwizji Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
mgr Aleksandra Pawłowska
Psycholog. W trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, realizowanego
przez Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja, rekomendowanej przez
Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
mgr Joanna Staśkiewicz
Psycholog, Psychoterapeuta. Ukończyła szkolenie w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Gdańskim.
mgr Wioleta Szczupaczyńska
Psycholog, w trakcie szkolenia psychoterapii poznawczo- behawioralnej. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
ZESPÓŁ JEST SUPERWIZOWANY PRZEZ:
mgr Aleksandra Bachórz
Psycholog. Ukończyła podyplomowe Studium Socjoterapii, kurs z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej, wieloletnie szkolenia w zakresie systemowej terapii rodzin i par (I, II i III stopnia). Uczestniczyła w seminariach z psychoanalitycznej terapii par i rodzin. Aktualnie w trakcie szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży PTPP.
mgr Łukasz Dobromirski
Certyfikowany Analityk Grupowy i Psychoterapeuta.
Lek Anna Posiewnik
Psychoterapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
dr n. med. Krzysztof Szwajca
specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany specjalista terapii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Pracujemy terapeutycznie w oparciu o nurt psychoanalityczny oraz systemowy, co oznacza, że uznajemy wagę trudności indywidualnych pacjenta, ale też w terapię angażujemy całą rodzinę. Korzystamy także z koncepcji społeczności terapeutycznej, która pomaga naszym pacjentom odnaleźć się w różnorodnych rolach społecznych i ocenić swój wkład w funkcjonowanie grupy rówieśniczej. Naszą pracę poddajemy regularnej superwizji.
Nasi pacjenci korzystają z:
- psychoterapii grupowej
- psychoterapii indywidualnej
- socjoterapii
- psychoedukacji
- warsztatów psychologicznych
- muzykoterapii, psychorysunku, relaksacji
- społeczności terapeutycznej
- indywidualnej opieki psychologa i psychiatry
- psychoterapii rodzinnej
- terapii zajęciowej
W trakcie pobytu na Oddziale młodzież ma możliwość realizowania obowiązku szkolnego na miejscu, w ramach nauki w ZKPiG nr 32.
Zapisy na Oddział możliwe są po odbyciu kilku konsultacji psychologicznych w Poradni i weryfikacji kandydatury pacjenta przez zespół terapeutyczny. W trakcie konsultacji spotykamy się z pacjentem i jego rodzicami, zbieramy informacje na temat pacjenta i jego problemów oraz przedstawiamy ofertę pomocy najbardziej dostosowaną do problemów zgłaszanych przez pacjenta i jego rodzinę.
Zapis na konsultację możliwy jedynie ze skierowaniem od lekarza POZ lub psychiatry do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.
Zajmujemy się pomocą młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Oferujemy pomoc w problemach takich jak:
- problemy z nastrojem, brak chęci do życia, apatia
- problemy w regularnym uczęszczaniu do szkoły
- niechęć do nauki, trudności w koncentracji
- lęk
- problemy z jedzeniem
- trudności w kontaktach z rówieśnikami
- poczucie niezrozumienia, izolacji ze strony otoczenia
- problemy emocjonalne po traumatycznych zdarzeniach
- trudności w myśleniu, objawy psychotyczne
- autodestrukcyjne zachowania
- agresja
- przemoc w rodzinie
- trudności w relacjach rodzinnych
- problem alkoholowy w rodzinie
Finansowane ze środków Miasta Gdańska
Psychoterapia w Nowym Porcie 2021-2023